Будівельний паспорт забудови земельної ділянки – документ, на підставі якого визначається комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального приватного житлового будинку (в тому числі садових, дачних будинків, господарських будівель та споруд, які знаходяться на присадибній ділянці, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення земельної ділянки), але не вище 2-ох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів.
Для об'єктів будівництва, на які надається будівельний паспорт, розробка проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника. Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень.
У випадку, якщо планується будівництво приватного житлового будинку вище 2-ох поверхів (без урахування мансардного поверху), а також якщо площа будинку буде перевищувати 300 квадратних метрів, то необхідно отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки.
Для отримання будівельного паспорта забудовник звертається до головного управління архітектури та містобудування з письмовою заявою про наміри забудови земельної ділянки.
До заяви також додаються:
Органи містобудування та архітектури визначають відповідність намірів забудови земельної ділянки чинній містобудівній документації (генеральному плану населеного пункту, плану зонування та детальному плану території, схемі планування території) у частині функціонального, цільового, будівельного та ландшафтного використання земельної ділянки. Відмова про надання будівельного паспорта разом з відповідним обґрунтуванням видається спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури в 10-денний термін. Причиною для відмови у наданні будівельного паспорта є невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, будівельним нормам, державним стандартам та правилам.
Ціна: від 6000 грн.
Будівельні роботи - це роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту. Будівельні роботи можуть виконуватися замовником тільки після отримання документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою:
Повідомлення про початок виконання будівельних робіт - це документ, який стосується об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, і які не вимагають реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Будівництво таких об'єктів здійснюється після направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до інспекції за місцезнаходженням об'єкта будівництва і подається тільки за умови, що площа новобудови не перевищує 300 квадратних метрів.
Декларація, як і повідомлення про початок виконання будівельних робіт, надає право на будівництво. Вона потрібна для виконання будівельних робіт на об'єктах, що належать до I-III категорії складності. Підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд без реєстрації повідомлення або декларації забороняється. За чинним законодавством, замовник несе відповідальність за виконання будівельних робіт без зареєстрованої декларації або без подачі повідомлення.
Ціна: від 3000 грн.
Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки – документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва по поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єкта будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією. Документ складається з текстової та графічної частин.
Графічна частина містить:
Замовник має право звернутися до органу місцевого самоврядування, а також до осіб, які надали технічні умови, з проханням продовжити термін дії вихідних даних.
Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки надаються замовникові управлінням містобудування та архітектури міської ради у двотижневий строк з дня реєстрації клопотання у випадку, якщо зазначені в заяві наміри належать до переважного чи допустимого виду забудови відповідної території.
Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви додаються:
У випадку, якщо наміри забудови земельної ділянки не відповідають вимогам містобудівної документації та видам використання території, орган місцевого самоврядування, протягом місяця з дня реєстрації заяви, надає заявнику висновок щодо невідповідності та рекомендації стосовно можливої зміни намірів забудови земельної ділянки. Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки є підставою для отримання інших вихідних даних для проектування об'єкта забудови та здійснення цього проектування.
Ціна: від 6000 грн.
Деталізований варіант генерального плану називається детальним планом території. Він розробляється для територій житлових районів, мікрорайонів, кварталів нової забудови, комплексної реконструкції кварталів, мікрорайонів застарілого житлового фонду, територій виробничої, рекреаційної та іншої забудови. Послідовність розробки і площі територій, для яких створюються детальні плани, визначає відповідний уповноважений орган містобудування та архітектури відповідно до генерального плану населеного пункту. Детальний план території розробляється суб'єктами господарської діяльності, у штаті яких є архітектори, які мають відповідний сертифікат, що підтверджує їх кваліфікацію.
Рішення про розробку генерального плану, плану зонування території, детального плану території, розташованої в межах населеного пункту, а також про внесення змін в цю містобудівну документацію приймає відповідна сільська, селищна, міська рада. Рішення про розробку детального плану території, розташованої за межами населеного пункту, або про внесення змін до нього приймає відповідна районна державна адміністрація.
Ціна: від 10 000 грн.
Технічний супровід здійснюється протягом всього періоду будівництва запроектованого об'єкта, для того, щоб попередити можливість порушення державних будівельних норм, правил та законодавства у сфері будівництва. Наявність фахівця, який веде технічний нагляд за будівництвом, є однією з вимог при отриманні документа, який дозволяє розпочати будівельні роботи, а також документа, що посвідчує успішну здачу об'єкта будівництва в експлуатацію.
Технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж здійснюється у випадках, коли необхідно встановити факт надійності будівлі та її безпечної експлуатації.
Технічний супровід забезпечується замовником(забудовником) протягом усього періоду будівництва об'єкта. Метою здійснення контролю є дотримання проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм та правил. Також повинні контролюватися обсяги робіт, виконаних під час будівництва та зміни (у тому числі шляхом знесення) такого об'єкта. Технагляд можуть здійснювати особи, які мають кваліфікаційний сертифікат, виданий архітектурно-будівельною атестаційною комісією відповідно до законодавства.
Ціна: від 2 000 грн.
Авторський нагляд – послуга, метою якої є реалізація існуючого проекту. Такий нагляд необхідний для оформлення дозвільної документації на будівництво.
Він здійснюється архітектором - автором проекту об'єкта архітектури, іншими розробниками затвердженого проекту або уповноваженими особами (далі - генеральний проектувальник) відповідно до чинного законодавства та договору із замовником (забудовником) протягом усього періоду будівництва. При цьому, передбачається здійснення контролю за відповідністю будівельно-монтажних робіт проекту.
Такий контроль дозволить виключити всілякі неточності, з якими доводиться стикатися при будівництві або ремонті, а також заощадити гроші при підборі будівельних матеріалів, освітлення та іншого.
Існує два варіанти проведення авторського нагляду:
Замовник повинен розуміти, що архітектор не вирішує такі питання як: замовлення та доставка будівельних та оздоблювальних матеріалів, їх розвантаження. Він не може вплинути на терміни виконання тих чи інших робіт. Основне завдання архітектора – проконтролювати ремонтні (оздоблювальні) роботи і добитися їх відповідності з розробленим проектом.
Авторський нагляд – гарантія того, що всі ремонтні та оздоблювальні роботи приведуть до бажаного результату, який і був закладений у проект. Такі результати фіксуються в журналі, який оформляється генеральним проектувальником у двох примірниках, один з яких зберігається у замовника, а другий - у генерального проектувальника. Після прийняття об'єкта в експлуатацію генеральний проектувальник повинен зберігати примірник журналу авторського нагляду в архіві.
Ціна: від 2 000 грн.
Прийняття в експлуатацію об'єктів, що відносяться до I-III категорії складності, та об'єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката. Експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється.
Зареєстрована декларація або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання, на прийнятий в експлуатацію об'єкт, необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
Ціна: від 3000 грн.
Ціна 4-10 грн. за м2 Мінімальна ціна техпаспорта 600 грн. Гараж, квартира – від 800 грн.
Послуги з виготовлення технічного паспорта.
Технічний паспорт – документ, який складається на основі матеріалів технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна та містить основні відомості про нього. Техпаспорт виготовляється БТІ. Процедура технічної інвентаризації обов'язкова. Вона являє собою процес обстеження та технічні вимірювання нерухомості (житловий або нежитловий фонд) з визначенням фактичної площі, технічного стану об'єкта нерухомості й визначення його інвентаризаційної вартості.
Технічна інвентаризація проводиться:
В інших випадках технічна інвентаризація проводиться за бажанням замовника.
До об'єктів, що підлягають технічній інвентаризації, належать:
Проведення оцінки майна є обов'язковим у випадках:
Експертна оцінка житлових будинків, як і оцінка нерухомості інших типів, найчастіше необхідна:
Особливістю оцінки житлових будинків є те, що в більшості випадків при оцінці будинку потрібне проведення також експертної грошової оцінки земельної ділянки, на який розташований цей будинок.
Оціночна вартість нерухомого майна, крім об'єктів незавершеного будівництва, визначається шляхом застосування порівняльного підходу на основі інформації про продаж нерухомого майна, яке було продано не більше ніж за шість місяців до дати проведення оцінки або пропонується для продажу на дату проведення оцінки.
Загальним алгоритмом застосування порівняльного підходу є:
Оціночна вартість об'єкта оцінки може визначатися шляхом застосування інших методичних підходів, на вибір суб'єкта оціночної діяльності, з урахуванням індивідуальних характеристик об'єкта та особливостей, передбачених національними стандартами оцінки.
Приватизація землі – це перехід права власності на земельну ділянку до фізичної або юридичної особи. Громадянин, який є користувачем землі та зацікавлений у її приватизації, повинен подати заяву до органів місцевої державної адміністрації за місцем розташування цієї ділянки. Орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади розглядає подану заяву протягом місяця та видає рішення на розробку проекту приватизації землі.
На розробку документації йде 1-2 дні. Видача дозволу відбувається в термін від 14 до 180 днів, залежно від того, де знаходиться земельна ділянка.
Для приватизації землі необхідно подати такі документи:
Ціна: від 10 000 грн., під ключ
Кожна земельна ділянка має певне цільове призначення. Іноді виникають ситуації, коли власнику необхідно змінити цільове призначення земельного наділу. Для цього необхідно подати заяву (клопотання) у відповідну адміністрацію, у відомстві якої знаходиться дана ділянка. До заяви необхідно додати копії таких документів:
Після розгляду пакету документів буде винесено дозвіл на зміну цільового призначення землі. Після цього необхідно розробити проект, погодити його з усіма інстанціями і надати затвердження до органу, який видав дозвіл на зміну цільового призначення землі. Тільки після цього буде зареєстрований новий державний акт, в якому буде вказано нове призначення земельної ділянки.
Зміна цільового призначення землі здійснюється в кілька етапів. На розробку проекту йде 1-2 дні, а на узгодження може піти до півтора місяці.
Для проведення даної процедури необхідно надати:
Відповідно до Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. (із змінами та доповненнями), зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється:
Проект землеустрою щодо виділення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої підлягає зміні, розробляється за замовленням власника земельної ділянки без надання дозволу на його розробку. Даний дозвіл видається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування.
Ціна: від 10 000 грн., під ключ
Поділ земельної ділянки можливий у таких випадках:
Поділ земельної ділянки проводиться за бажанням власника відокремити одну або кілька частин. При поділі ділянки землі на кілька – встановлюються нові межові знаки.
Поділ земельної ділянки можливий після розробки документації із землеустрою та формуванню ділянки у Державному земельному кадастрі з метою присвоєння кадастрового номера та проведення державної реєстрації права власності окремо на кожну з ділянок, які виникли в результаті розділу.
Об'єднання земельних ділянок можливо при дотриманні наступних умов:
Об'єднання здійснюється за бажанням власника земельної ділянки.
Створені в результаті поділу чи об'єднання земельні ділянки після оформлення документів в Держземагентстві, в обов'язковому порядку реєструється в Державній реєстраційній службі.
Для процедури поділу / об'єднання земельних ділянок необхідно надати наступні документи:
Ціна: від 10 000 грн., під ключ за кожну ділянку
Кадастровий номер – це унікальний номер, присвоєний тільки одній земельній ділянці. Обов'язковим етапом присвоєння кадастрового номера є занесення даного номера до електронної бази. Кадастровий номер зберігається протягом усього періоду існування ділянки (як фізично, так і юридично). При цьому зміна власника земельної ділянки або її цільового призначення не дає підстав для зміни кадастрового номера.
Список документів, необхідних для присвоєння кадастрового номера ділянкам, на які видавалися державні акти старого зразка (до 2003 року):
Власники земельних ділянок, які оформили право власності або право користування до 2003 року (держакти червоного або жовтого кольору), можуть зіткнутися з труднощами при відчуженні земельної ділянки, оскільки в цих актах немає кадастрового номера. У договорах ж купівлі-продажу, дарування, міни, а також в договорах іпотеки, з метою ідентифікації земельної ділянки, вказується кадастровий номер.
Наша компанія реалізує комплекс послуг з підготовки та внесення інформації до бази даних Державного кадастрового обліку земельних ділянок.
Ціна: від 6000 грн.
Державна реєстрація прав проводиться органом державної реєстрації прав та нотаріусом, шляхом внесення записів до Державного реєстру прав. Нотаріус при цьому виступає як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно.
Орган державної реєстрації прав проводить:
Якщо нерухоме майно розташоване в межах території, на якій діють два і більше органів державної реєстрації прав, то реєстрація прав та облік безхазяйного нерухомого майна проводяться одним з таких органів, обраним на розсуд зацікавленої особи або уповноваженої ним особи.
У Державному реєстрі прав реєструються майнові права та їх обтяження на об'єкти нерухомого майна, а саме: земельні ділянки, підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди або їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Ціна: від 3000 грн.