Дякуємо, ми з Вами звяжемось найближчим часом. Перемога буде за нами!!!
Складно сказати, в якому столітті люди почали прикрашати свої сади і двори квітами та іншими декоративними рослинами. Спочатку вони навчилися обробляти землю з метою прогодувати себе та свої сім'ї, пізніше стали садити не тільки їстівні рослини, але і заради краси та аромату. Парки та алеї з клумбами могли собі дозволити далеко не всі. Вони, переважно, з'являлися при палацах, замках та особняках. Багатії стали наймати на роботу людей, які повинні були доглядати за рослинами в їх садах. Так з'явилася професія садівника.
Сьогодні, людей, що займаються озелененням присадибних ділянок, садівниками мало хто називає. У XX столітті ця професія значно розширилася, вона вийшла за межі звичайного догляду за рослинами та одержала іншу назву – ландшафтний дизайнер. Ландшафт, бо land – земля, а суфікс schaft вказує на певний взаємозв'язок та залежність. Дослівно німецьке слово landschaft у перекладі, образ землі, образ краю. Активний розвиток цієї професії почався ще в XVI столітті, а її засновником вважається француз Андре Ленотр. Саме він є автором всесвітньо відомого Версальського парку. Його ще за життя називали «Королем садівників». Ландшафтний дизайн прийшов до нас з Європи, з індустріальних країн, де міста росли швидше, ніж гриби після дощу. Першочергово це Німеччина та Велика Британія. Яким би ошатним не було місто, а людям завжди хочеться додати хоч трішки живої природи. З часом вони це збагнули і почали озеленювати міські сквери та приватні присадибні ділянки.
Сьогодні, ландшафтний дизайн можуть собі дозволити не тільки багаті люди. Багато мають, якщо не приватний будинок, то хоча б невелику дачу. Навіть ті дачі, які використовуються не лише з метою заміського відпочинку, а ще й «заміської роботи» (вирощування овочів і фруктів для власних потреб) обов'язково прикрашені квітами. Тут господарі самостійно планують, що і де посадити, самі висаджують рослини та доглядають за ними. Варто відзначити, що займаються вони цим не за потреби, а задоволення. Адже немає нічого кращого, ніж робота на свіжому повітрі, дотик до живої землі та споглядання результату власної праці.
Для тих, кому займатися озелененням ніколи або просто не хочеться, на допомогу прийдуть професійні дизайнери ландшафту. Такий вид проектування дуже захоплюючий та цікавий процес. Ця професія, як уже згадувалося раніше, давно вийшла за межі обов'язків звичайного садівника. Дизайнер повинен поєднувати такі професії як флорист, ботанік, ґрунтознавець, художник і навіть архітектор. Ці люди планують не тільки озеленення, а й доріжки, гірки, газони, штучні водойми, систему зрошення та дренажу, систему освітлення. Загалом, роботи вдосталь. Та й знань ця професія вимагає чимало.
Україна одна з тих країн, в яку ландшафтний дизайн з’явився не так давно. Ще якихось 15-20 років тому ніхто й слів таких не знав. Але в нашій квітучій країні ця професія швидко прижилася і була гідно оцінена. Тяжіння до прекрасного у нас в крові. Споконвіку наші предки намагалися утримувати в порядку свої «біленькі хатки» і «садки біля них». Шевченко Т.Г. писав:
«Поставлю хату і кімнату,
Садок-райочок насаджу.
Посиджу я і походжу
В своїй маленькій благодаті».
Або ще ось такі вірші Тараса Григоровича:
«…I снитися сон менi: дивлюсь,
У садочку, квітами повита,
На пригорі собі стоїть,
Неначе дівчина, хатина…»
Професія дизайнера ландшафту дивом переплела сучасні знання з досвідом наших предків. Вона стає все більш популярною і затребуваною в Україні. Адже складно залишитися байдужим до красивих клумб та акуратних доріжок, доглянутих алей і прохолодних ставків та фонтанів. Стовідсотково творча й цікава професія, вимагає ще й неабияких знань з постійним динамічним розвитком та навчанням. У нашій компанії також звичайно можна замовити дизайн інтер'єру.
Варто відзначити, що ландшафтний дизайн, крім естетичного задоволення, несе ще й лікувальні функції. Квітучі рослини зумовлюють широкий спектр різних настоїв та ароматів. Багато з них мають лікувальні властивості. Це може бути як профілактикою простудних захворювань, так і заспокійливою дією. Пахнуть не лише квіти. Добре якщо на ділянці або поряд буде рости сосна або ялівець. Запах хвої благотворно впливає на здоров'я та настрій людини. Грамотне поєднання декоративних, лікарських та запашних рослин забезпечить сад приємними та життєдайними запахами, починаючи з ранньої весни і закінчуючи пізньою осінню. Є сенс висаджувати на ділянці навіть лугові та лісові рослини у невеликій кількості. Пригорща суниці або чай із перцевою м'ятою ще нікому не зашкодив. З такої ділянки можна ще й трав'яний збір насушити на всю зиму. Розумні господині з неї не лише чай заварюють, але і в косметичних цілях використовують. Якщо кожна людина перетворить на квітучий сад свій маленький клаптик землі, то перетвориться вся наша планета.
Ціна за послуги ландшафтного дизайнера, як правило, визначається з розрахунку за сотку і залежить від різних факторів. До них можна віднести: базовий стан ділянки, необхідність попереднього геодезичного дослідження, побажання замовника, і навіть репутація самого дизайнера. Але, перш ніж розпочати роботи в саду, робиться проект. Без нього складно уявити, що і як буде виглядати в кінцевому результаті. Проект, першочергово, потрібен для того, щоб візуалізувати майбутній ландшафт, донести його до замовника, розглянути з ним всі моменти та внести правки, якщо такі виникнуть.
Процес проектування складається з декількох етапів:
Проект, крім малюнків, схем та креслень, повинен обов'язково містити пояснювальні записки, розрахунки, специфікації, в яких деталізується вся інформація по кожній позиції проекту.
У компанії Дом4М працюють фахівці з ландшафтного дизайну з хорошими знаннями, досвідом та мають бездоганну репутацію. Вони чудово вміють поєднувати природність з рукотворними елементами, завжди підкажуть, розкажуть і проконсультують. Проект ландшафтного дизайну можна замовити як додатковий пакет до проектування будинку, наприклад будинку з невеликим басейном, так і у вигляді самостійного проекту до вже побудованого будинку, дачі або іншого об'єкта. В залежності від потреб, побажань та можливостей замовника можна замовити як повний пакет проекту, так і економ-версію. Ціна буде змінюватись в залежності від комплектації проектного пакета.
Повний пакет містить такий набір:
Економ-версія складається з:
Ціна: від 700 грн. / сотку